Meta PS ne 2008 synonte perjashtimin e LSI Pikat e intervistes ne Ora News

Meta: PS në 2008 synonte përjashtimin e LSI  Pikat e intervistës në Ora News

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta u intervistua sot nga Mimoza Picari e Ora News, me rastin e 12 vjetorit të LSI-së. Më poshtë janë pohimet kryesore që Zoti Meta bëri gjatë diskutimit me gazetaren Picari.

Për koalicionin në zgjedhjet e përgjithshme të 2017:

Për koalicionin me PD në zgjedhjet e 2009:

Për LSI si parti:

Për politikën në vend:

Për demokracinë në vend:

Për realizimin e reformave:

Për forcimin e institucioneve:

Për sistemin zgjedhor të ndryshuar në 2008:

Për përgjegjësinë e veprimeve politike të LSI-së në vitin 2005:

Për shënjtërimin e Nënë terezës dhe emigrimin e shqiptarëve:


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama