Sa kushton te pini nje kafe neper bote? Zvicra perseri do ju habise!

Sa kushton te pini nje kafe neper bote? Zvicra perseri do ju habise!

Sikur në vendin tonë - edhe në botë, qytetet janë përplot me kafene, të mbushur me të ri e të reja, që pinë kafe dhe argëtohen me njëri-tjetrin. Por, një gjë që mund të dallojë nga shteti në shtet, është çmimi i një filxhani kafe.


Përsëri, Zvicra prinë në listën e shteteve që kanë çmim shumë të lartë ndërsa lista përmbyllet me vende si Brazili e Peruja.

Ndërsa ende më pak kushton një kafe në vendin tonë, ku në shumicen e kafeneve çmimi për një filxhan sillet nja 0.50 deri në 1 euro.

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama