Ambasadori turk ne Shqiperi Duhen eleminuar institucionet e Gülenit Pikat kryesore te intervistes

Ambasadori turk në Shqipëri: Duhen eleminuar institucionet e Gülenit  Pikat kryesore të intervistës

Hydajet Bajraktar, ambasadori turk ne Shqipëri ka dhënë një intervistë për median "Shekulli Online", ku ka folur kryesisht për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe tentavën për grusht shteti dy javë më parë në Turqi.

Gjatë gjithë intervistës, ambasadori turk akuzoi organizatën e Fethullah Gülen [FETO] për grushtin e shtetit e për veprimtari terroriste dhe theksoi rëndësinë e eleminimit të tyre.

Deklaratat kryesore të ambasadorit Bajraktar ishin:

Për marrëdhëniet Shqipëri - Turqi:

Për grushtin e shtetit të 15 korrikut:


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama