Regjistroni domainin tuaj .al

Twitter drejt arritjes se 500 milione perdoruesve

Shkruar nga:  
Postuar më: 4 vite më parë

Twitter drejt arritjes se 500 milione perdoruesve
Twitter drejt arritjes se 500 milione perdoruesve

Numërimi mbrapsht në Twopcharts.com, faqja e internetit e specializuar në statistikat e Twitter-it, është drejt fundit. Brenda 24 orëve të ardhshme, sipas grafikut të publikuar në rrjet, populli i Twitter-it duhet të arrijë gjysmë miliardi përdorues me një ritëm prej 12 regjistrimesh në sekondë, duke arritur kështu “shpejtësinë” e Facebook që nga ana e tij ka kaluar 845 milionë përdoruesit dhe po shkon drejt shifrës 1 miliardë.

Arritja e shifrës 500 milionë do të shënonte një hap tjetër para në historinë e këtij microblogging që ka lindur në vitin 2006 dhe që i lejon përdoruesve të tij të publikojnë mesazhe prej 140 karakteresh. I “lindur” nga Jack Dorsey, fillimisht Twitter nuk merrej aspak në konsideratë ndërsa sot po rivolucionarizon botën e informacionit duke i bërë konkurrencë edhe agjensive të shtypit dhe gazetave online.

Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Pyetjet e fundit aktive

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi