Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • S'behet fjale per kamionist, 'Saimiri' qe permendin Habilajt eshte Saimir Tahiri

  Gjate nje lidhje telefonike per 'News24', gazetari i 'Meridionews' Dario De Luca qe publikoi dosjen e pergjimeve te grupit “Habilaj” ka thene se Gjykata e Rivleresimit te Katanias ka vendosur sot mosndryshimin e mases se sigurise per 10 te arrestuarit e dosjes ‘Habilaj’ te akuzuar per trafik droge.

 • Do ta bejme Shqiperine!

  7 vite më parë
  'Do ta bejme Shqiperine!'

  Te gjithe ne kembe, duke kenduar himnin e shqiptareve, kengen 'besa bese' dhe duke bertitur 'Rrofte Shqiperia', 'Do ta bejme Shqiperine'... 37 te akuzuar per rastin 'Kumanova' kane shprehur revolten per procesin e deritanishem gjyqesor ndaj ketij grupi, raporton gazeta Lajm.

 • Katalonja shpall pavaresine nga Spanja

  Parlamenti rajonal i Katalonise ka shpallur pavaresine nga Spanja. Votimi per ndarje nga Spanja do te deklarohet ilegale nga gjykata kushtetuese spanjolle.

 • Nuk keni pare gje akoma

  7 vite më parë
  'Nuk keni pare gje akoma'

  Deputet Saimir Tahiri ka folur ne perfundimt te mbledhjes se Komisionit te Mandateve. Ne fjalen e tij para gazetareve, Saimir Tahiri tha se eshte i gatshem te prese deri ne fund te hetimeve.

 • Filmimi i plote i 'Le Iene' ne Italia 1 per Ceshtjen Came

  Endrra me e madhe e çdo shqiptari te Camerise eshte te shohe edhe njehere token e te pareve. Ndersa shume çame kane ikur nga kjo bote me kete peng, Avdul Sulejmanit i eshte realizuar endrra. Ai pas 73-vitesh mundi te shkele ne oborrin e shtepise ne Paramithi.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama