Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Paguan gjoben, Partizani kthen tifozet ne stadium

  Partizani u ben nje dhurate tifozeve te kuq ne prag te sfides me Kukesin, qe do te zhvillohet ne 'Elbasan Arena'. Klubi kryeqytetas pasi ka shlyer gjysmen e denimit te dhene nga Komisioni i Disiplines per zhvillimin e kater ndeshjeve pa tifoze, e ka konvertuar pjesen e mbetur te denimit me gjobe.

 • Giani De Biasi: Ja kush ma hoqi pankinen e Italise nga duart

  Xhani De Biazi ndalet serish te rasti i humbur per t'u bere trajner i Italise. Madje kesaj here, tekniku kuqezi ka shkuar edhe me tej duke thene se e di personin qe nderhyri ne vendimin e Federates Italiane per te zgjedhur Xhampiero Venturen si pasues te Antonio Kontes pas Kampionatit Europian.

 • Graniti ia uron ditelindjen nenes me poezi

  Granit Xhaka ne çdo rast ka deshmuar se familja eshte çdo gje per kete, ai kete e ka deshmuar edhe sot, ku permes nje poezie te bukur ia ka uruar ditelindjen nenes se tij.

 • De Biasi dhe 7 'perjashtimet' e tij

  Ne fillim ishte Alban Meha, i cili sipas trajnerit De Biasi nuk u perputh me filozofine e tij te lojes duke shkuar pa shume zhurme tek kombetarja e Kosoves. Nuk tha asgje, thjesht u mjaftua duke nxjerre nje foto ne Facebook me fanellen e Kosoves.

 • 'Ciao' Inter, Gabigol te klubi me i madh ne bote

  Gabigol eshte i gatshem te largohet nga Inter menjehere pas hapjes se afatit kalimtar te janarit. Gabigol u transferua ne Inter si perforcim i madh gjate afatit kalimtar te veres.

 • Shkarkohet trajneri i Kombetares, Tramexani merr drejtimin

  Arjan Bellaj nuk do te jete me trajneri i Kombetares shqiptare te futbollit U-19. Trajneri i cili drejtoi ekipin ne dy edicionet e fundit te eliminatoreve te Europianit te kesaj grupmoshe, kishte shkuar sot ne FSHF...

Blogu yne

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama