Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Partizani/ Agostinelit i ulin pagën, e ardhmja mbetet pezull

  Pas kalvarit katërvjeçar në kategoritë inferiore dhe rikthimin në Superiore, Partizani ka ardhur gjithnjë në rritje. Të kuqtë kanë ardhur duke i ngjitur shkallët një e nga një, por në këto tre vite në elitë klubi e ka

 • Zidan shkarkohet po nuk fitoi nesër, vjen Emeri

  Vendimi i të ardhmes së stolit të Re alit të Madridit është shtyrë pas finales së Champions-it. Do të jetë apo jo Zinedin Zidan në "Santiago Bernabeu" edhe pas finales së të shtunës kundër Atletikos së Madridit, do të

 • Alisha Kis do ndezë turmën: Ja për kë bëj tifozllëk

  Finalja e "San Siro"-s do të jetë një spektakël në të gjitha aspektet. Ndërsa të dyja skuadrat do të bëjnë sportdashësit të mbajnë frymën, këngëtarja amerikane Alisha Kis do të ndezë turmën, përpara se tenori Andrea B

 • Irritohet Rumenige, i tregon derën Gëces

  Mario Gëce befasoi të gjithë me ven dimin e tij mbi të ardhmen. Teksa prisnin që mesfushori gjerman të largohej nga Bajerni, pasi nuk i përmbushi pritshmëritë, ai deklaroi se do të qëndrojë në Mynih.

 • Prapaskena/ Berluskoni kërkon tu bëjë merkaton kinezëve

  Presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni, synon që të mos largohet plotësisht nga klubi. Njeriu, i cili ka "qeverisur" për 30 vite kuqezinjtë, është në tratativa me një grup prej katër miliarderësh kinezë për të shitur