Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Haxhiu: Ramadani fajtor, duhet të largohet në fund

  Ish-anëtari i bordit drejtues të Klubit të Futbollit Flamurtari, aktualisht këshilltar në Këshillin Bashkiak të Vlorës, Saimir Haxhiu, është i mendimit se faji për situatën në të cilën gjendet ekipi bie mbi trajnerin

 • Përjashtim për Kosovën, UEFA ndryshon rregulloren

  Kosova pritet që nesër të pranohet në UEFA. Në këtë mënyrë, 3 maji do të jetë një tjetër datë historike për shtetin e pavarur që më pas në 13 të këtij muaji do të pranohet edhe në FIFA.

 • De Biazi e Mihajloviç kapen në Olimpiko, Tare gati ndryshimet

  Pas suksesit që Lacio arriti një natë më parë duke fituar 2-0 ndaj Interit nw kampionat, mediat italiane kanë ngritur pikëpyetje për trajnerët që ndoqën nga afër këtë sfidë. Komisari teknik i Kombëtares shqipta

 • FOTO/ UEFA nxjerr blof Dukën, ja slogani i kuqezinjve në Francë

  "O sa mirë me qenë shqiptar" është slogani fitues që Kombëtarja shqiptare e futbollit do të ketë të stampuar në autobusin e saj gjatë rrugëtimit për në filanet e "Euro 2016", që do të zhvillohet këtë verë në Francë.

 • Nga Muzaka te Shulku, ja cilët zgjodhën Korçën për Pashkët

  Pashka në Korçë këtë vit ka mbledhur mjaft personazhe të sportit që kanë zgjedhur të shohin ndeshjen mes Skënderbeut dhe Bylisit dhe të festojnë më pas Pashkët në katedralen në qendër të qytetit.