Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Vizat e lojtarëve kosovarë, ja çfarë ndodhi në Beograd

  Përfundimisht, dje është vendosur se trajneri Adolfo Sormani do të ketë në dispozicion për transfertën e 18 gushtit edhe dy kosovarët, Ylber Ramadani me Labinot Ibrahimi. Telenovela e pajisjes me viza të dy lojtarëve

 • Shaunae Miller, medalja e artë më e çuditshme e 400 metrave

  Shaunae Miller nga Bahamas ka fituar medaljen e artë në garën e 400 metrave për femra, në mënyrën më të çuditshme të mundshme. Atletja 22-vjeçare mundi favoriten 30 vjeçare Elison Feliks, falë një hedhjeje për të prek

 • Xhaka: Abuzime të papërgjegjshme, nuk iki nga Shqipëria

  Taulant Xhaka nuk do të largohet nga Kombëtarja shqiptare. Menjëherë pas lajmit për largimin e Rashicës, Shalës dhe Mehës, nisën të qarkullonin zëra se edhe Xhaka kishte zgjedhur Kosovën. Ai konfirmon edhe një herë fj

 • Prapaskena me Xhejms, korçarët refuzojnë huazimin

  Lajmet që kanë qarkulluar për një largim të mundshëm të Xhejms Adeniji nga Skënderbeu kanë vënë në lëvizje Vllazninë. Domosdoshmëria për të afruar një sulmues ka bërë drejtuesit të tentojnë transferimin e nigerianit n

 • Kukësi gjen pasuesin e Micit për mbrojtjen, akord me Vidoviç

  Kukësi merr masa për të zëvendësuar Micin. Sido që të mbyllet "gjyqi" i nisur në DHZK, "divorci" mes palëve duket i sigurt. As lojtari nuk dëshiron që të vazhdojë aventurën te verilindorët, por as këta të fundit nuk e

 • Xhorxho Kielini: Iku vetëm Pogba, këtë vit për Champions-in

  Xhorxho Kielini mbushi dy ditë më parë 32 vjeç dhe është gati të nisë sezonin e tij të 12- të me fanellën bardhezi. Si senator i Juves, ai përpiqet të shpjegojë gjatë një interviste për "Gazzetta"-n përse skuadra pëso

 • Dushku konfirmon: Jam gati të kontribuoj tek Elbasani

  Një ditë më parë u lakua në media emri i Safet Gjicit për një mundësi investimi të tijin në klubin e Elbasanit, së bashku me biznesmenin nga Elbasani, Ilir Dushku. Ndërsa Gjici e mohoi të ketë ndonjë lidhje me klubin

 • Osmani: Vetëm tre lojtarë më mungojnë te Skënderbeu

  Tefik Osmani flet për herë të parë pas rinovimit me Skënderbeun. Edhe pse firma e tij në kontratë u bë "legjendë", mbrojtësi vendosi të vijonte karrierën në Korçë duke refuzuar Kukësin.