Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Sevija nuk i zë besë Luçeskut, Emeri: Luajmë si të ishim 0-0

  Pavarësisht faktit se ndeshja e parë në Ukrainë përfundoi 2-2 dhe Sevija ka luksin të kualifikohet edhe falë dy golave në transfertë, trajneri i spanjollëve thotë se ekipi duhet të luajë sikur ndeshja e parë të ketë p

 • UEFA njofton pjesëmarrjen e klubeve kosovare në gara

  Sekretari i përgjithshëm i UEFA-s, Teodor Teodoridis, në konferencën për media të mbajtur pak kohë pas Kongresit në Budapest, i është përgjigjur edhe interesimit të gazetarëve nga Kosova për ato që do të ndodhin në di

 • Ministri serb kërcënon: Do tju dërgojmë në KAS!

  Pas pranimit të Kosovës në UEFA si anëtar me të drejta të barabarta, kanë ardhur reagime të ashpra nga Serbia, përfaqësues të së cilës e kanë kundërshtuar anëtarësimin në shtëpinë europiane të futbollit.

 • FOTOT/ Çfarë nuk u pa në TV në derbin Tirana-Partizani

  Derbi i kryeqytetit u mbyll me barazim 2-2 dhe me disa incident. Tifozeria ishte e zjarrtë, ku nuk munguan as provokimet ndaj njëra-tjetrës. Fillimisht, Policia shoqëroi Drejtorin e stadiumit "Selman Stermasi".