Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Zidan: Goli i Nacos, 'me i mire' se goli im!

  Zinedin Zidan ka habitur te gjithe me deklaraten e tij,se goli i Naço Fernandez kuner Leonasas ishte me i mire, se goli qe ai shenoi kunder Leverkusenit ne finalen e Liges se Kampioneve ne 2002, ku Reali Madridit fitoi me rezultatin 2-1, ku pikerisht ai 'supergol' i Zidanit i dha fitoren ekipit madrilen.

 • Altin Lala fiton 17 milione euro ne vit!

  Mund te duket e çuditshme, por eshte e vertete! Legjenda e kombetares shqiptare, Altin Lala, nuk eshte i suksesshem vetem ne fushen e futbollit, por edhe ne biznes. Pasi ka lene futbollin, ish-kapiteni i perfaqesues sone ka nisur nje projekt te ri, ate te produkteve te kozmetikes.

 • UEFA: Shqiperia nuk eshte me surprize

  'Shqiperia nuk mund te cilesohet me nje surprize e futbollit europian'. Ky eshte perfundimi i UEFA-s, pas ndeshjeve te luajtura gjate muajit Tetor, te vlefshme per kualifikueset e Boterorit 2018.

 • Arlind Ajeti te Pescara ne Janar?!

  Arlind Ajeti eshte rikuperuar plotesisht nga demtimi ne pjesen e pasme te kofshes se djathte dhe pasi u rikthye ne stervitje me Torinon pas nje muaji e gjysme mungese.

 • Duka: Spanja e frikshme, te fitojme me Izraelin

  Me humbjen perballe Spanjes, u nderpre ecuria pozitive e Kombetares ne kualifikueset e Boterorit 2018. Megjithe gabimet ne rastet e golave te pesuar, kuqezinjte u duartrokiten nga tifozet dhe u mbeshteten nga presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit

 • Cana i pensionuar? Jo, befason te gjithe me klubin e ri

  Ish-kapiteni i kombetares shqiptare te futbollit, Lorik Cana, ka dhene nje prononcim per median e njohur sportive 'BeinSports' duke pranuar mundesine per t’u kthyer te klubi francez i Olimpikut te Marsejes, nje klub te cilin ai e ka shume perzemer dhe ka qene kapiten i skuadres gjate viteve 2005-2009.