Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Derbi 'ne ekzil' i kryeqytetit, Partizani 'ndez' atmosferen

  Te dielen e 25 shtatorit, ne oren 19:00 do te luhet derbi i 146 i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranes, i pari ne histori qe do te zhvillohet jashte kryeqytetit, kete here ne stadiumin 'Elbasan Arena' te qytetit te Elbasanit.

 • Video/Takaj: E verteta e trukimeve te Skenderbeu, titullin s'ma heqin dot

  Skenderbeu ka qene ne epiqendren e te gjithe opnionit sportiv gjate kesaj periudhe per shkak te zbardhjes se raportit te UEFA-s ku zbuloheshin arsyet se perse kampionet e Shqiperise u denuan ne nje vit pezullim nga evenimentet nderkombetare pas akuzave per manipulim rezultatesh.

 • Cfare po ndodh me Jose Mourinhon?

  Jose Mourinho nuk eshte me 'Special One'. Si gjithmone, statistikat shpjegojne gjithçka dhe ne rastin e portugezit, tregojne nje bilanc negativ.

 • UEFA: Skenderbeu manipuloi te pakten 50 ndeshje

  UEFA ka sqaruar se pse ka denuar Skenderbeun me 1 vit jashte Kupave te Europes, duke zbuluar se ekipi korçar kishte manipuluar ndeshjet si ne Europe, ashtu edhe ne kampionatin shqiptar.

 • Me ne fund Shqiperia fiton ne minuten e fundit

  Shqiperia ka kaluar serish ne avantazh ne ndeshjen ndaj Maqedonise. Ne minutat e mbetura te kesaj ndeshje ekipi yne ka kaluar ne avantazh pas golit te shenuar nga Bakim Balaj.

 • Morati: Sivjet, titulli do jetë një shëtitje për Juven

  Masimo Morati nuk do ta ketë pasur shumë të lehtë që ta thotë atë fjalë, por duke qenë se tashmë është shndërruar thjesht në një tifoz, ish-presidenti zikaltër duket i dorëzuar: "Sivjet, titulli për Juventusin do të j

 • Hajnkes: Futbolli ka dalë nga shinat, e ka humbur shpirtin

  Ish-trajneri legjendar i Bajernit, Jup Hajnkes, i ka shkëputur lidhjet me futbollin. Me raste shkon në stadium. Pasi i dha tripletën Bajernit dhe shkroi historinë, 71-vjeçari po shijon pensionin me bashkëshorten e tij

 • Iniesta: Përjetova tmerr pas fitores së Botërorit

  Ajo që duhet të ishte vera më e bukur e karrierës së tij u shndërrua në një makth të vërtetë. Heroi i Spanjës në vitin 2010, Andres Iniesta, kaloi momente shumë të vështira në karrierë dhe në jetë. Futbollisti që i dh

 • Vonesat në FIFA, Bunjaki aludon për sabotim nga Shqipëria

  Vonesat në dorëzimin e dokumentacionit në FIFA ka bërë që 5 futbollistë që kalojnë nga kombëtarja shqiptare, te ajo kosovare, të mbeten deri në ditën e fundit në dyshim. Duket se në Kosovë, për këtë situatë të gjithë

 • Silvester Shkalla: Na dëmtoi arbitri, lojtari grek më pështyu

  Humbja e djeshme e Kombëtares Shpresa ndaj Greqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian nuk është pritur mirë në vendin tonë, për më tepër që gjatë takimit ka pasur edhe një incident, ku janë