Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • FOTO/ Formacioni i Kosovës në Europian sipas mediave të huaja

  Kosova u pranua zyrtarisht në UEFA. Vendimi historik për shqiptarët e Kosovës i jep mundësi ekipit të luajë jo vetëm ndeshje miqësore siç kishte zhvilluar deri më tani, por të marrë pjesë në kompeticioniet europiane.

 • FOTO/ Kosova në UEFA, ja urimet e futbollistëve kuqezinjë

  Kosova është anëtarja e 55-të në UEFA. Pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës në shtëpinë e madhe të futbollit evropian ka gëzuar edhe vetë futbollistët kuqezinjë të cilë kanë shprehur urimin e tyre përmes profil

 • Skënderbeu në kundërsulm: Partizani fiton me arbitra

  Menjëherë pas akuzave të fundit të drejtorit të Partizanit, Dritan Dervishi, për penalltinë e dhënë në favor të Skënderbeut në ndeshjen kundër Bylisit dhe faktit të caktimit të arbitrave të FIFA-s në ndeshjet e këtyre

 • Dhëmbi: Ja si e fiton Partizani titullin kampion

  Ish-mesfushori i Parti zanit, Paulin Dhëmbi, ka qenë shumë pranë shpalljes kampion me të kuqtë në sezonin 2007-2008, ku Dinamo, ndonëse me 9 veta, ua mori titullin në ndeshjen e fundit. Dhëmbi nuk shikon ngjashmëri me