Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Trajneri Sormani i mbyll derën Mazrekajt, nuk e do në ekip

  Mentor Mazrekaj duket gjithmonë e më shumë larg Partizanit. Mesfushori i krahut të majtë, i cili sezonin e shkuar ka treguar një formë të shkëlqyer me të kuqtë, ka realizuar pak muaj më parë një operacion dhe nga ai m

 • Ditë prezantimesh te Kukësi, por mungon kapiteni Malota

  Skuadra e Kukësit ka filluar sot përgatitjet për sezonin e ri, me një mbledhje të zhvilluar për të prezantuar trajnerin Ernest Gjoka me futbollistët që ai do të ketë në dispozicion në sezonin e ardhshëm.

 • Luftëtari, drejt zyrtarizmit edhe dy futbollistë të huaj

  Teksa Luftëtari është duke vijuar përgatitjet në rezidencën e qendrës stërvitore të Nausës, drejtuesit gjirokastritë mbeten të prirur për të formatuar skuadrën e sezonit të pritshëm futbollistik. Afrimi më i fundit, a

 • Riberi nuk ndalet: Guardiolës i mungon përvoja dhe flet shumë

  Frenk Riberi nuk e ka nxjerrë ende dufin me Pep Guardiolën. Në daljen e tij të radhës publike, ish-trajneri i Bajernit ka përfunduar sërish në shënjestrën e francezit. "Ai është një trajner i ri. I mungon përvoja. Ndo

 • Dëmtimi në gju, Luiza Gega: Nuk ka asgjë serioze

  Asnjë gjë serioze për atleten e Kombëtares shqiptare, Luiza Gega. Vetëm pak ditë nga udhëtimi i saj drejt Rio de Zhaneiros, ku do të jetë edhe flamurmbajtësja e delegacionit kuqezi, Gega shkaktoi një alarm te të gjith

 • Rudi Vata: Cungu ka të drejtë, Vllaznia është peng i politikës

  Rudi Vata i jep të drejtë Armando Cungut për akuzat, që ky i fundit ka bërë në lidhje me ndë- rhyrjen e politikës te Vllaznia. Në vijimin e rrëfimit ekskluziv për "Panorama Sport", Vata hedh dritë mbi këtë problematik

 • Durrsakët ndryshojnë mendje, minifaza do të bëhet në Ohër

  Është caktuar data dhe vendi ku ekipi i Teutës do të zhvillojë fazën përgatitore. Skuadra e drejtuar nga Ahmataj do të udhëtojë më 8 gusht drejt Ohrit, ku do të qëndrojë për rreth dhjetë ditë. Më parë ishte hedhur ide

 • Braka: Nuk merremi me vendimet e UEFA-s, jemi me pushime

  Fundi i sezonit të kaluar bëri që shumë nga skuadrat e Kategorisë së Parë të akuzonin njëratjetrën për ndeshje të trukuara dhe për takime që përfundonin me rezultat të paracaktuara. Për këtë, Komisioni i Etikës pranë

 • Apolonia me lojtarë të rinj, klubi kontakton disa të huaj

  Pasi kanë "shkrirë" një skuadër të tërë, drejtuesit e Apolonisë po mendojnë për strategjinë e re që do të ndjekin në vijim. Sipas tyre, skuadra do të ndërtohet nga e para me lojtarë të rinj, të moshës 19-23 vjeç. Për

 • Çmontohet fasada hyrëse e stadiumit Qemal Stafa

  Prej javësh, "Qemal Stafa" është drejt rrafshimit total. Pas shembjes se tribunave pas portave dhe asaj për karshi, e fundit do të ishte tribuna qendrore që do të prishej. Kjo, për shkak të ekzistencës së monumentit t

 • 50-milionëshi Avdijaj, prurja e re e Shqipërisë në eliminatore

  "Grupin aktual e kemi me lojtarë që janë ende të vlefshëm. Do të mundohemi që të përfshijmë edhe ndonjë element të ri në këto kualifikuese", ishte fjalia që Xhani De Biazi tha në intervistën e dhënë për "Panorama Spor

 • Lutaj: Nuk trukon vetëm Skënderbeu, FSHF e korruptuar

  Pas akuzave të Rudi Vatës në drejtim të Skënderbeut dhe jo vetëm, një tjetër figurë e futbollit shqiptar ka mbajtur qëndrim tejet kritik. Bëhet fjalë për ish-futbollistin dhe ish-trajnerin e Flamurtarit, Edmond Lutaj,