Tërmeti i fuqishëm në Turqi

24/01/2020 19:08

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Turqi. Të dhënat e para jo zyrtare flasin për lëkundje që variojnë nga 6.8 deri në 7 ballë.

Siipas mediave turke, tërmeti ka qenë me magnitudë 6.8. Epiqendra ka qenë në rrethin Sivrice të Elazig në orën 20:55 me orën lokale dhe është ndjerë në shumë qytete të tjera.

Autoritetet thanë se ekipet kanë filluar punën në terren dhe po ndjekin zhvillimet.

(Lajmi në përditësim) Nga Gazeta Koha e Jone