“Rama hyn në Përmet i maskuar!”- Tritan Shehu: Kryeministri në panik. Ju tregoj se si u fsheh mes…

Jun 23 qershor 2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se kryeministri Edi Rama hyri në Përmet i fshehur mes militantëve të Partisë Socialiste.

Opozita zhvilloi një protestë në hyrje të qytetit.

Dhjetëra persona dolën në një nga akset nacionale në zonë. Protesta ishte përgjithësisht e qetë.

Reagimi i plotë i Shehut:

Termet Peci fsheh Ramen midis makinave te militanteve te Tepelenes per tju shmangur zemërimit te popullit të Përmetit.

Peci për të tërhequr vëmendjen e popullit te Permetit, qe protestonin tentoi qellimisht te provokonte, nderkaq Rama kaloi ilegalisht e i fshehur.

Sot Rama arriti ne panik ne Permet me 90 minuta vonese se sheshi ishte me karrike bosh, derisa u cfaqen militantet e PS nga Tepelena, Memaliaj, Kelcyra e jashte Qarku dhe ai i fshehur midis tyre, nen “garancine” e Termetit.

Nje numer gjigand policesh e armesh ne makinat e tyre nuk mjaftuan per te siguruar Ramen aty.

Populli i Permetit, me vlera te pa llogariteshme, sot fitoi perseri.

Rama hyn i maskuar ne Permet

Gazeta Panorama