Mjekësia shqiptare në zi/ Ishte në punë deri ditën e fundit, ndahet nga jeta kirurgia dhe pedagogia e njohur

31 korrik 2020

Shoqata e Infermierëve ka dhënë një lajm të hidhur sot për botën e mjekësisë shqiptare dhe jo vetëm. Mësohet se ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike doktoreshë Albana Çela, e cila ishte një kirurge e zonja, por edhe një pedagoge e dashur për studentët e saj.

Albana e cila luftoi me COVID-19 pavarësisht sëmundjes së saj, por nuk arriti dot të mbijetonte duke lënë pas 2 vajza të mitura.

Albana Cela

“Lamtumire Albana Cela

Nje grua e forte nje nene shembullore nje kirurge e zonja dhe nje pedagoge e dashur nga cdo studente.

Lufta me semundjen te beri te mos shikosh shume gjera mbi toke por nuk te pengoj te lesh kujtime te bukura per te gjithe ne qe njohim.Nje humbje e madhe per studentet,koleget familjaret e mbi te gjithe per dy vajzat e vogla te mitura qe ishin forca jote me e madhe.

Albana Cela

Lamtumire ”, shkruan Shoqata e Infermierëve.

Gazeta Sot