Ky është efektivi i RENEA-s që u arrestua me 1 kg kokainë

14 maji 2021

Personi që shihni në foton është efektivi i forcave speciale RENEA, Xhulio Liçi, i cili u arrestua sot pasi u kap me 1 kg kokainë.

Fotoja është siguruar për BalkanWeb nga gazetarja Dorjana Bezat. Siç shihet edhe nga fotoja, duket se efektivi është në një palestër duke u stërvitur.

Policia ka zhvilluar hetime prej disa javësh deri në operacionin e sotëm që çoi në sekuestrimin e 1 kg kokainë dhe arrestimin nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

Panorama