Aksident: eskorta-rames

Aksidenti i eskortës së Ramës, reagon Garda e Republikës: Ja si ndodhi. –

1 shkurt 2019

Pak pasi ish-kryeministri Berisha publikoi lajmin dhe fotot nga aksidenti në të cilin ishte perfshirë gjatë paradites eskorta e kryeministrit Rama, vjen reagimi i Gardës së Republikës. 

 

Aksident: eskorta-rames

Burime nga Garda sqarojnë për “BalkanWeb” se aksidenti ka ndodhur prane Goses ne Kavaje.

Sipas burimeve, një trajler i ka prerë rrugën mjetit të eskortës i cili është dëmtuar lehtë, por per fat nga përplasja nuk ka persona të lënduar. Nderkohe mesohet se policia rrugore ka nisur hetimet për ngjarjen.

Aksident: eskorta-rames