Tenton te vetvritet per shkak te selfie-ve

Tenton te vetvritet per shkak te selfie-ve

A mundet që një sekuencë e thjeshtë shkrepjesh të çoj në vdekje? A mund që një njeri të tentoj të vras veten vetëm sepse në foto nuk del ashtu siç dëshiron? Është e pabesueshme, por ja që kjo gjë i ka ndodhur një vajze amerikane. Ajo desh vdiq për shkak të varësisë së fotove selfie. 19 vjeçarja ishte e fiksuar për pamjen e saj. Vajza në fjalë kalonte orë të tëra duke bërë foto me IPhone në tentativë për të arritur perfekten në aspektin e saj të jashtëm. Në vitet e fundit kjo mani i ishte bërë aq e fortë saqë e reja nuk shkonte më në shkollë, nuk dilte me miqtë dhe madje as nuk hante. Për rrjedhojë ajo kishte filluar të humbiste peshë dhe të ndjehej më e stresuar. Pasi nuk arriti të bënte foton perfekte ajo tentoi të pres damarët. Për fat të mirë prindërit arritën ta shpëtonin në kohë. Ajo tashmë është nën kujdesin e psikologëve!


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama