Shperthen Hila per Skenderbeun Pasardhes leshi ke lene?! Spo te bejne dot nje shesh

'Shperthen' Hila per Skenderbeun: Pasardhes leshi ke lene?! S'po te bejne dot nje shesh

Ish-Zv.ministri i Mbrojtjes dhe analisti Dritan Hila me një shënim në profilin e tij në Facebook shkruan për zbulimin e një libri që flet për rininë e heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skëndebeun.

Por Hila shkruan se, Skënderbeu ka lënë pasardhës leshi.

“Ke lënë pasardhës leshi. Thonë që është gjetur libri ku përshkruhet rinia jote. Mua nuk më intereson fare, pasi një burrë matet me ato që lë pas. Dhe ti bërë dy gjëra të mëdha:

1 – Sfidove për 25 vjet fuqinë më të madhe ushtarake të kohës.

2 – Hodhe farën nga ku u plazmua një komb.

Pasardhësit e tu kanë 25 vjet e nuk po të bëjnë dot një shesh. E kupton çfarë pasardhës leshi ke lënë?

Mos u dëshpëro. Ndodh”, – shkruan Dritan Hila në profilin e tij në Facebook.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama