Romanin Dikush si ti i amerikanes Sarah Dessen vjen ne shqip nga Enkeleida Haxhinasto

12226310_10153880637532044_1521685298_nTIRANE, 15 Nëntor/ATSH/- Romani "Dikush si ti", i autores amerikane Sarah Dessen vjen në shqip nga përkthyesja Enkeleida Haxhinasto, bashkëshortja e ministrit Edmond Haxhinasto.

Libri është promovuar sot në Panairin e Librit i cili në këtë edicion të 18-të nga data 11 deri më datë 15 nëntor, është mbipopulluar nga miq të shumtë.

Libri i përkthyeses Enkeleida Haxhinasto është për të rinj dhe bazuar në këtë roman është realizuar edhe një film./a.g/


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama