Policia i shkon Berishes ne shtepi per ta shoqeruar ish-kryeministri largohet dhe drejtohet me shpejtesi per ne Komision

Policia i shkon Berishes ne shtepi per ta shoqeruar, ish-kryeministri largohet dhe drejtohet me shpejtesi per ne Komision

Efektivët e Komisariatit nr.1 kanë shkuar mesditën e sotme në banesën e ish-kryeministrit Sali Beriasha për ta shoqëruar në ambientet e Kryesisë së Kuvendit aty ku po zhvillohet seanca e Komisionit për privatizmin e OSSH.

Mësohet se Berisha nuk gjendej në shtëpi në momentin kur ka mbërritur policia, por ishte drejtuar për në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Kryetari i këtij komisioni, Taulant Balla i kishte dërguar një shkresë zyrtare Policisë së Shtetit ku i kërkohej shoqërimi me forcë i Berishës për të dëshmuar për këtë çështje.

Megjithatë, Berisha është paraqitur vullnetarisht në komision.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama