Pija qe ben mrekulli kunder kancerit

Pija qe ben mrekulli kunder kancerit

Sëmundjet e ndryshme janë të dëmshme për trupin e njeriut, sidomos kur bëhet fjalë për sëmundjen e rëndë siç është kanceri, një sëmundje që prek thuajse të gjithë organet e njeriut dhe shërimi i saj është i vështirë.


Produktet natyrore janë dhe ato që në shumë raste cilësohen si mrekullibërëse ndaj kësaj sëmundje siç mund të përmendim një pije e cila realizohet përmes produkteve bio. Për përgatitjen e kësaj pije mrekullibërëse nevojitet; 2 mollë të madhësisë mesatare, 3 kërcej të selinos, 1 trangull, 1 rrënjë e gërryer e xhenxhefilit, gjysmë limoni, një lime, 150 g majdanoz dhe 60 g spinaq.


Për përgatitjen e saj në fillim të gjithë përbërësit i grini imtë dhe i përzieni, më pas i unifikoni me mikser, apo bluarës elektrik. Pijen e fituar e konsumoni derisa ta hetoni përmirësimin e gjendjes shëndetësore.

Kjo pije, përpos që është e dobishme te kanceri i gjirit, mushkërive, mëlçisë dhe zorrës së trashë, po ashtu e ulë shtypjen e gjakut, largon problemet e lëkurës, astmën dhe përmirëson tretjen.

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama