Mediat serbe per filmin Shok Provokim !

Mediat serbe per filmin 'Shok': Provokim !

Filmi shqiptar “Shok” i nominuar për çmim Oscar, nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave serbe të cilat e quajnë këtë film si një provokim.

Gazeta Blic shkruan se ky projekt filmik është propagandistik dhe e ka akuzuar britanikun Jamie Donoughue(i cili është regjizor dhe scenarist i filmit) se në mënyrë të qartë është duke mbajtur anën rreth ngjarjeve të luftës, si dhe ka idealizuar gjendjen aktuale të Kosovës.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama