Macja-heroine shpeton femijen nga sulmi i qenit

Macja-heroine, shpeton femijen nga sulmi i qenit

Kjo mace eshte nje heroinë  e vertete, ajo ka shpëtuar fëmijën e shtepise nga sulmi i nje qeni. Videoja e postuar nga mamaja e djalit po ben xhiron ne mediat boterore ku duket macja qe ka sulmuar ne kohe rekord qenin duke e larguar nga djali, i cili shpetoi per mrekulli vetem me disa demtime te lehta ne kembe.

Videon e hodhi babai i djalit, Roger Triantafilo, ne You Tube duke shkruajtur se fatmiresisht djali im eshte mire….po kjo video tashme ka marre vendin e lajmeve kryesore ne mediat boterore duke i dhene kesaj maceje vendin e ‘heroit te dites’. Ngjarja ndodhi ne Kaliforni.

Qeni i rraces Labrador ishte i nje komshiu aty prane dhe tashme eshte mbyllur ne karantine nga policia.

 

 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama