Ja si perballohen temperaturat e larta ne Kosove

Ja si perballohen temperaturat e larta ne Kosove

Edhe pse shumica e shqiptarëve nga Kosova janë nisur drejt bregdetit shqiptar për pushime, pishinat janë vendet e preferuara të tyre në këto ditë të fundit kur temperaturat kanë shënuar rritje.

Në nj foto të postuar nga kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti në Facebook, kosovarët kanë thyer të gjitha rekordet, pasi pishina është e stërmbushur me vizitorë.

“Dje isha në pishinën e Gërmisë dhe kishte shumë njerëz, por kjo foto nga sot tregon sigurisht për një rekord të të gjitha kohërave”, shkroi Ahmeti.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama