Graniti ia uron ditelindjen nenes me poezi

Graniti ia uron ditelindjen nenes me poezi

Granit Xhaka në çdo rast ka dëshmuar se familja është çdo gjë për këtë, ai këtë ë ka dëshmuar edhe sot, ku përmes një poezie të bukur ia ka uruar ditëlindjen nënës së tij.

Talenti i Arsenalit dhe kombëtares së Zvicrës, nuk ka harruar ta lë anash as vëllain e tij, Taulantin, ku së bashku më të dhe nënën ka postuar një foto në Facebook në ditën e veçantë të tyre.

Ja vargjet e Graniti:

A mjafton fjala urime që ta shprehi atë që kam në zemër. Nuk ekziston fjalë në botë që e ndrroj veq me një emër. Nuk ka dashni në botë që ma e madhe mund të jetë. Nëse ty nuk të kam kjo botë çfar vlere mund të ketë. Për dhimbjen ma të vogël emrin tënd e thirri. Por edhe ty të jap lajme kur jam më se miri. Të flas për ty s’më mjaftojn letrat e këssj bote. Se dashuri pa hile është veq dashuria jote. Me një fjalë në fund po e mbylli këtë poezi. Urime NANË ditëlindjen e lum unë që të kam ty.❤️


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama