Duke xhiruar gjejne 8.5 mln $

Duke xhiruar gjejne 8.5 mln $

Një ekip televiziv, i cili ishte duke regjistruar një dokumentar kanë mbetur të habitur kur kanë gjetur 8.5 milionë dollarë të fshehura në një kuti druri në një apartament në Silvertaunn në Angli.

Ekipi televiziv ishte duke realizuar një dokumentari për televizionin “Channel 5” dhe po regjistronin përmbaruesit, të cilët po ekzekutonin një urdhër për lirimin e një banese. Menjëherë pasi është gjetur shuma e madhe e parave është lajmëruar policia e cila i ka konfiskuar ato.

Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar një 29-vjeçar, të dyshuar për pastrim parash dhe më pas e ka liruar atë me kusht.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama