Charlie Hebdo publikohet videoja tronditese e vrasjes se policit

'Charlie Hebdo', publikohet videoja tronditese e vrasjes se policit

Dy persona të maskuar dhe të armatosur me kallashnikov dhe raketahedhës janë futur në zyrat e gazetës satirike “Charlie Hebdo” në Paris, duke shkaktuar një masakër të vërtetë. Mediat në kryeqytetin francez flasin për të paktën 12 viktima, mes të cilëve gazetarë dhe punonjës policie, si dhe 10 persona të plagosur. Në një nga videot e para të shfaqryra më internet duke qartë pamjet e tmerrshme të vrasjes së policit.

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama