Alastair Campbell sjell botimin e dyte ne shqip Fitimtaret

Journalist and political strategist Alastair Campbell speaks at the Hay Festival in Hay-on-Wye.

Tiranë, 6 Nëntor /ATSH/ -Është promovuar sot në mbrëmje në ambientet e Agjencisë së Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (në vijim AMQHD), libri i shkrimtarit Alastair Campbell "Fitimtarët".

Në ceremoninë e rastit, e konceptuar në formën e diskutimeve rreth librit, ishin të pranishëm Kryeministri Edi Rama, personalitete të politikës, botës së artit dhe letërsisë, përfaqësues të trupit diplomatik në Tiransë, si dhe tranjeri italian i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Ganni De Bjazi.

Campbell vjen përsëri në shqip me një libër të ri "Fitimtarët", të përkthyer nga Anjeza Xhaferaj, pas botimit të parë më vitin 2012, nga UET Press, të librit me titull "Vitet me Tony Blair, ditari i zëdhënësit të kryeministrit britanik". vijon/b.k/ /a.g/


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama