Regjistroni domainin tuaj .al

Xhaka- Dukes: Ti e di mire pse nuk jam ne kombetaren shqiptare

Shkruar nga:  
Postuar më: 3 vite më parë

Xhaka- Dukes: Ti e di mire pse nuk jam ne kombetaren shqiptare
Xhaka- Dukes: Ti e di mire pse nuk jam ne kombetaren shqiptare

S’ka të ndalur polemika ndërmjet futbollistëve shqiptarë të kombëtares zvicerane dhe krerëve të Federatës Shqiptare të Futbollit, saktësisht kreut të FSHF-së, Armand Duka. Pas deklaratës fyese të Dukës drejtuar Granit Xhakës se “atij duhet t’i vije turp nëse shënon ndaj Shqipërisë”, ka pasur reagime dhe kritika të shumta në adresë të numri një të FSHF-së.

Kundër deklaratës së Dukës kanë dalë një numër i madh personalitetesh nga të dy anën e kufirit, por edhe vetë familja Xhaka.

“Historinë time me kombëtaren kuqezi veç Armand Duka e di më së miri”. Kjo është deklarata e fundit në vazhdën e atyre të ditëve të fundit. Kështu ka shkruar në profilin e tij në Twitter, futbollisti shqiptar i Borussia Moenchengladbachut, Granit Xhaka.

Se cila është e vërteta në marrëdhëniet Granit Xhaka-FSHF, kjo për momentin nuk ka përgjigje të qartë, pasi të dyja palët mohojnë deklaratat e njëri tjetrit. Ndërsa flitet se si FSHF ka hezituar që ta sjellë në ekipin kuqezi Granitin, drejtuesit e FSHF-së thonë të kundërtën, ndërsa tashmë mbetet që të presim nëse koha do të dëshmojë se kush ka thënë të vërtetën.

 • USA's Omar Gonzalez #3 defends against Mexico's Hector Moreno
 • Fans of Honduras cheer their team
 • Uruguayan footballers celebrate after defeating Colombia 2-0
 • Colombian forward Radamel Falcao (L) listens to head coach Jose Pekerman (R)
 • Uruguayan midfielder Egidio Arevalo Rios (L) vies for the ball with Colombian forward Teofilo Gutierrez during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match in Montevideo on September 10, 2013. AFP PHOTO / PABLO PORCIUNCULA
 • Uruguay's footballer Maximiliano Pereira (R) vies for the ball with Colombia's Teofilo Gutierrez during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia, in Montevideo on September 10, 2013.  AFP PHOTO / PABLO PORCIUNCULA
 • Uruguay's football team coach Washington Oscar Tabarez gestures during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia, in Montevideo on September 10, 2013.  AFP PHOTO / MIGUEL ROJO
 • Uruguayan defender Jose Maria Gimenez (R) vies for the ball with Colombian forward Radamel Falcao
 • Spain's Jesus Navas (R) celebrates with Pedro after scoring a goal against Chile
 • Uruguayan forward Luis Suarez controls the ball during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia
 • Spain's Andres Iniesta (L) fights for the ball with Chile's Arturo Vidal on September 10, 2013 during an international friendly football match at the Stade de Geneve in Geneva. AFP PHOTO / ALAIN GROSCLAUDE
 • Gary Medel of Chile and Nacho Fernandez of Spain compete for the ball during the Spain v Chile international friendly at Stade de Geneve on September 10, 2013 in Geneva, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/Getty
 • Colombian midfielder Carlos Sanchez (L) vies fot the ball with Uruguayan midfielder Nicolas Lodeiro
 • Colombian footballer Carlos Sanchez (L) vies for the ball with Uruguayan Nicolas Lodeiro during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match
 • Colombian midfielder James Rodriguez (R) vies for the ball with Uruguayan defender Maximiliano Pereira (L) and midfielder Alvaro Gonzalez
 • Colombian footballer Camilo Zuniga (C) vies for the ball with Uruguay's Nicolas Lodeiro (L) and Alvaro Gonzalez
 • Cesc Fabregas of Spain in action during the Spain v Chile international friendly at Stade de Geneve on September 10, 2013 in Geneva, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/Getty Images)
 • Colombian forward Radamel Falcao ties his laces
 • Fans of Ecuador cheer their team before the start of their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Bolivia
 • Bolivian footballer Juan Carlos Arce (L) dribbles past Ecuador's Luis Fernando Saritama
 • Ecuador's head coach Reinaldo Rueda gestures during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Bolivia
 • Bolivian goalkeeper Romel Quinones (L) clears a ball next to Ecuador's Jorge Guagua, during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match
 • Bolivian midfielder Jaime Arrascaita (L) celebrates with coach Xavier Azkargorta after scoring against Ecuador
 • Poland's midfielder Waldemar Sobota (2ndL) controls the ball
 • Poland's midfielder Jakub Blaszczykowski (R) fights for the ball with San Marino's midfielder Alex Gasperoni
 • Spain's Pedro (R) tries to score in front of Chile's goalkeeper Claudio Bravo
 • Sergio Ramos of Spain and Alexis Sanchez of Chile
 • France's midfielder Paul Pogba (L) hugs France's midfielder Samir Nasri to celebrate
 • Spain's Koke (C) fights for the ball with Chile's Alexis Sanchez (L) and Marcelo Diaz
 • Italy's goalkeeper Gianluigi Buffon celebrates
 • Bulgaria's Nikolay Bodurov fights for the ball with Malta's captain, Michael Mifsud
 • Bolivian forward Juan Carlos Arce (C) is marked by Ecuadorean midfielder Luis Saritama (R) and defender Walter Ayovi
 • France's forward Franck Ribéry (C) reacts after a goal
 • Bolivian forward Juan Carlos Arce (L) is marked by Ecuadorean midfielder Luis Saritama
 • Poland's midfielder Piotr Zielinski (R) shoot and scores against San Marino
 • France's forward Franck Ribéry (R) is tackled by Belarus' Sergei Kornilenko
 • Poland's coach Waldemar Fornalik looks on
 • France's head coach Didier Deschamps (R) reacts
 • France's midfielder Paul Pogba (C) celebrates his goal
 • Republic of Ireland's Marc Wilson reacts
Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Pyetjet e fundit aktive

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi