Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Tirana nisi testimin e autobuseve elektrike

  Pas licencimit te kompanise se pare te taksive elektrike, ne rruget e kryeqytetit ka nisur edhe testimi i autobusit te pare duke shenuar edhe nje hap te rendesishem drejt nje revolucioni te gjelber.

 • Turizmi, 2.4 here me shume. Erdhen 562 mije turiste

  Shqiperia duket se po perjeton nje tjeter sezon te mire turistik. Instituti i Statistikave raportoi se numri i shtetasve te huaj qe kane hyre ne Shqiperi per qellime pushime u rrit me 2.4 here ne gjashte mujorin e pare te vitit.

 • Cmimi i gazit rritet frikshem, sot shitet 75 leke per liter

  Cmimi i gazit, qe tregtohet ne karburante eshte rritur serish, duke sjelle nje rekord historik per Shqiperine. Mesatarisht, ne pikat e autogazit, nje liter kushton 72 leke, por ka dhe pika te cilat e tregtojne litrin me 75 leke.

 • Emigrantet e koheve moderne, cfare po i shtyn te ikin serish

  Nje e treta e popullsise e ka braktisur Shqiperine qe nga viti 1991. Qe nga kjo kohe, ka pasur disa vale emigrimesh. E fundit, 2014-2015, u konsiderua si emigrimi ‘modern’. Shkaku kryesor, papunesia, por edhe shpresa per nje te ardhme me te mire.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama