Pas kalimit të ciklonit Filomena, moti bën kthesën e madhe, ja çfarë na pret ditët në vijim

12 JANAR 2021

Pas kalimit të ciklonit Filomena kemi ulje të lehta të temperatuave. Pritet të kemi reshje lokale shiu të intensitetit kryesisht të dobët.

Temperaturat kanë filluar të rikuperohen në Britaninë e Madhe dhe Iberi, ndërsa në rajonin tonë do të pësojnë ulje graduale.

Do të kemi edhe periudha me reshje bore gjatë javës, ndërsa ulja e theksuar e temperaturave pritet afër fundjavës ku temperaturat mund të ulën nën -10 gradë Celsius, ndërsa në viset malore ato mund të ulën deri në -15 gradë Celsius sipas ecurive më të fundit sinoptike.

Gazeta Sot