Ndodh dhe kështu. Megjithese opinioni vendas eshte ne shok pas historise se nje pronari nga Borshi qe dhunon dhe kercenon me jete disa turiste, nje tjeter histori qe ka si subjekt dike qe nuk eshte i rregullt menderisht dhe sherbimin e nje restoranti. Një kamerier afër Parisit është qëlluar për vdekje nga një klient i cili thuhet se ishte i zemëruar sepse sanduiçi i tij nuk ishte përgatitur ne kohen e duhur.

Policia thotë se një hetim për vrasjen është nisur pas incidentit të premten në mbrëmje në periferinë lindore të Noisy-le-Grand. I dyshuari eshte larguar nga vendi i ngjarjes dhe nuk është kapur. Ekipet e ambulancës u përpoqën të shpëtonin kamerierin 28-vjeçar, i cili ishte qëlluar në shpatull, por ai vdiq në vendin e ngjarjes.

Kolegët e tij i thanë policisë se klienti kishte humbur durimin në dyqanet e picave dhe sanduiçeve për shkak të kohëzgjatjes së kohës që kishte marrë për të përgatitur ushqimin e tij. Vrasja ka habitur banorët vendas dhe dyqanxhinjtë. “Ishte e trishtueshme”, tha një grua 29-vjeçare për mediat franceze. “Ashtë një restorant i qetë, pa asnjë problem. Sapo u hap disa muaj më parë.”

Disa banorë, megjithatë, thanë se kishte një përhapje të krimit në zonë me një rritje të trafikimit të drogës dhe dehjes në rrugë.