Keqmenaxhim apo vjedhje e 130 milionë eurove? Zbardhet ‘gropa’ tek Energjetika e Ballukut! – Dyshimet si devijohen fondet për t’u shpallur si humbje ne rrjet

12 Prill 2024 Abuzimet e 3 drejtorëve të KESH, OST e OSHEE janë shtuar me 130 milionë Euro në vitin 2023 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikes, Belinda Balluku u shpreh se gjatë vitit 2023 u mbyll me prodhimin më të lartë të energjisë, ndërsa Ministri i Financave, Ervin Mete, tha se ka dalë me fitime. […]

Kurt Farka on April 12, 2024

“E ke të vështirë të mbrosh trafikantët e drogës”. – Bardhi i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Spiropalit: – Jepi pak zemër Ramës dhe të vijë të japë sqarime

4 Prill 2024 Në përgjigje të akuzave të Elisa Spiropalit, kreu i grupit parlamentar të Rithemelimit, Gazment Bardhi tha se ajo e kishte të vështirë të mbronte trafikantët e drogës. “Gjatë fjalës kokën e mbajte ulur. Është e vështirë t’i dalësh në mbrojtje një organizate të trafikut ndërkombëtar të drogës. Unë jam në Kuvend dhe […]

Kurt Farka on April 4, 2024
Featured A e dini se… në Mat gjenden 33 varre shkëmbore Ilire?