Edi Rama kryeministër jo legjitim dhe i vetlarguar!

5 Shkurt 2023 Skaneri i veprimtarise antishteterore dhe mafioze te Edi Rames!! Edi Rama përfundimisht nuk është më Kryeministër i Shqipërisë, pasi ai ka ndërprerë me ndergjegje dhe ne menyre te qellimshme çdo komunikim më Parlamentin e Shqipërisë dhe ka refuzuar të përgjigjet, dhe të japë llogari ne Parlament duke e bërë këtë veprim hapur […]

Kurt Farka on February 5, 2023

New Mexico mund të jetë shteti i parë me “aromë zyrtare” – Era e specave djegës

4 Shkurt 2023 New Mexico thotë se ka një “aromë zyrtare”. Era e specave djegës që piqen në New Mexico përhapet në çdo rrugicë gjatë vjeshtës. Vetë zyrtarët e vendit e promovojnë këtë ushqim dhe vendin si një atraksion kulturor. Autoritetet po diskutojnë që New Mexico të ketë një aromë zyrtare shtetërore, një propozim që […]

Kurt Farka on February 4, 2023

“Dua 25 shkarkime për ‘Aktivistin’ nga ty”, si kërcënohen punonjësit e administratës: – Po s’bëre ‘share’ postimet e Ramës…

4 Shkurt 2023 Nga Gazeta Shqiptare -Sa veta ke ti? – 25 -Dua 25 shkarkime të aplikacionit – Po ç’është kjo? Si mund t’i detyroj njerëzit? -Nuk është për diskutim kjo!” Kjo bisedë është zhvilluar brenda zyrës së një drejtori në një ministri në kryeqytet, ku nuk bëhej fjalë për shkarkime të aplikacioneve të qeverisë, […]

Kurt Farka on February 4, 2023
Featured Nexhmije Pagarusha – Një gjurmë e përjetshme në historinë e muzikës shqiptare