17 Shtator 2022

Një tjetër termet është ndjerë në Greqi.

Sipas mediave vendase, lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter janë regjistruar në Kretë mbrëmjen e kësaj të shtune.

Sipas informacioneve të para, epiqendra ishte 33.7 km në verilindje të Elounda-s dhe në një thellësi prej 5.0 km.