Lefter Maliqi paralajmëron ndryshimin e madh: – Shumë shpejt shqiptarët do shpëtojnë nga dy fatkeqësi.

25 MARS 2020

Bex140 milion dollaret do ti paguaj Shteti Shqiptar biznesmenit Italian Francesko Bexhetit,hetit,bookWhatsAppTwitterEmail

“…140 milion dollaret do ti paguaj Shteti Shqiptar biznesmenit Italian Francesko Bexhetit …”

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi shprehet se shumë shpejt shqiptarët do të shpëtojnë nga koronavirusi, por edhe nga kryeministri Rama.

Leftar Maliqi shkruan:

Shume shpejt Shqiptaret do shpetojne nga dy fatkeqesit,Covid – 19 dhe nga Mamuthi i krimit dhe korrupsionit.Piktori aventurier me buzëqeshje te ngrire.BE e ndihmon me 50 milion euro per Covid – 19 kur ky gezim papritur i kthehet ne zemerim pasi Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit në Uashington ( SHBA ) vendosi qe 140 milion dollaret do ti paguaj Shteti Shqiptar biznesmenit Italian Francesko Bexhetit,te cilit aventurieri Rama i mbylli biznesin(median) ne Shqiperi.

Kjo do penalizojë buxhetin e xhepat e taksapaguesve shqiptar. Nuk duhet të ndodhë kurrë që për debate personale e kapriço meskine të “Rilindasve” të detyrohet shteti shqiptar të paguajë as një lek e jo më shuma kaq të mëdha. Kjo erdhi si pasojë e arrogancës,papërgjegjshmërisë së Edi Ramës.Shikojeni shqiptar se si është qeverisur Shqipëria këto vite, shikoni se përse nuk jemi në gjendje të përballemi e përballojmë fatkeqsi pa kërkuar ndihmën e europës dhe botës sepse jemi qeverisur nga antishteti, nga papërgjegjshmëri, nga arroganca, nga deliri,nga aktrimi dhe babezia e Oligarkeve dhe krimit.Zoti i bekofte shqiptaret.