22 Nentor 2022

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar pas deklaratës së ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Lala hedh dyshimet e forta se përse është shqetësuar ambasadorja amerikane.

Gjithashtu, ajo ngre pyetjen se kush po e paracakton garën për drejtuesin e ri të SPAK.

Gazetarja thekson se nëse vërtet gara është me drejtues të paracaktuar, atëherë Reforma në Drejtësi është kthyer në oktapod.

“Përse është shqetësuar ambasadorja e SHBA? Kush po e paracakton garën për drejtuesin e ri të SPAK?

Nëse ndodh edhe kjo reforma qenka kthyer në oktapod dhe ndërkohë na shitet si sukses!”, shkruan Klodiana Lala.

Gazeta Sot