j

E reja norvegjeze në spital, helmohet nga gazi ne Tirane. –

11/05/19.

mapo.al

Një shtetase e huaj ka përfunduar në spital pasi ishte në protestën e opozitës.

Ajo ishte një nga të rinjtë dhe të rejat europiane që do merrte pjesë në tubimin e sotëm.

E reja norvegjeze helmohet ne Tirane

Lajmin e ka dhënë ish-kryeministri Sali Berisha.

“E reja norvegjeze, sekretarja e pergjithshme e EDS, Sara Jurik ne gjendje te rende ne spital nga helmimi me lendet toksike te hedhura kunder protestuesve paqesore nga Edvin Kristaq Krimi dhe Vasal Kimiku! Krim,” shkruan Sali Berisha.