Dhe Perseri


Dikur ne qeme bashke
Dikur ne te gjithe qeme bashke
Tani endemi, dhera te huaj
E s'flasim gjuhen tone


Çfare na solli kaq larg
te ky duhan i zbardhur
fundnetet e dehura
Dhe nje mik ne spital


Ne lufte njohjesh vende te rinj
Ti mos e humb vendin nga vjen
Mos me shiko ashtu te lutem
Si atdheu jot me s'gjen


Eshte e bukur te rrish ketu
me makina , miq e floke te lyer
Ti vazhdo, fitoje jeten
Ne kemi per t'u kthyer

Ketu jemi veç kalimtare
as gjurme, ne kohen tjeter
Ketu jemi veç kalimtare
ne nje fare bote tjeter

Shpejt do çohesh miku im
Shpejt do qeshesh me ne.

Jashte Mureve

Jashte mureve
te gjithe po lypin
ne nje fare menyre

Po vazhdojme te jetojme
& te hiqemi
sikur e dime "PERSENE"

S'kerkova une te lindesha
as ti
jo, jo , s'kerkova une

Mbreti ne kembe
prostitute & fatura
Netet
jane gjithmone & me te ftohta

Ngadale. shume ngadale
por ditet po me mbarojne
& une se di

Asgje
perfundimisht
asgje

Jezusi ne qiell
mban shenime
Ka njerez
qe besojne akoma vajzat

Krishtlindje etj
mendime, iluzione
Po a s'jane bere te gjitha
njehere?

Ah, po perserisim
Perse mendohemi shume??

Llogari te ftohta
makina luksoze
miq, te tjere
Nje lendine ne ndonje pyll

Akoma po presim
akoma da vdesim
logjika eshte e ftohte
netet gjithashtu
me shume
me shume sesa ti

Nje fare energjie
(kush e solli te une?)

"Mesues letersie "-tha
Ka droge mbi tavoline
ne i jemi ulur anash

Akoma
Shpejtesi ne autostrade
Po largohemi!!
U larguam!!
Lutju Zotit tend. 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama