Altin Lala fiton 17 milione euro ne vit!

Altin Lala fiton 17 milione euro ne vit!

Mund të duket e çuditshme, por është e vërtetë! Legjenda e kombëtares shqiptare, Altin Lala, nuk është i suksesshëm vetëm në fushën e futbollit, por edhe në biznes. Pasi ka lënë futbollin, ish-kapiteni i përfaqësues sonë ka nisur një projekt të ri, atë të produkteve të kozmetikës. Edhe me këtë profil, puna e tij është bërë pjesë e një artikulli të gazetës “Die Welt” në Gjermani.


E përditshmja prestigjioze rrëfen detaje se si Lala mbërriti në Gjermani dhe peripecitë e 25 viteve karrierë. Me kompaninë e tij “Rossman & Lala” raportohet se fitimet janë të jashtëzakonshme, aq sa së fundmi ky biznes që Lala ka me Dirk Rosmanin rezulton se ka xhiro vjetore prej rreth 17 milionë eurosh, aq sa firmat e yjeve si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama