Promocione te turizmit Shqiptare

Promocione te turizmit Shqiptare

Ne kete rubrike do vendosim informacione mbi :

Turizem ne Shqiperi. Informacion per Hotele, Ture, Bileta etj. Jepni opinionin tuaj per vendet qe keni vizituar.
Shqiperi, hotel shqiperi, hotele, bileta, udhetime, tirana, durres, vlora, guide ne tirane, turizem shendetesor, english, agjenci, agjensi, tourist.

 • Shifrat e turizmit, hynë 1.8 mln vizitorë

  Ministria e Turizimit deklaron se në Shqipëri kanë hyrë që nga janari deri në fund të muajit korrik rreth 1 milion e 800 vizitorë duke përfshire ketu emigrantët apo turistët dhe ata që kryejnë vizitë njëditore apo kalojnë tranzit në Shqipëri .

 • Cilat jane vendet per tu vizituar ne Erseke

  Po te udhetosh 10 minuta me makine ne jug te Ersekes, fshati i Boroves ka nje memorial te veçante kushtuar heronjve te martirizuar te ketij fshati gjate Luftes se Dyte Boterore nga nazistet pasi ata rane ne priten e trupave partizane ne Gryken e Barmashit. Perveç kesaj, rreth 1 kilometer udhetim me kembe poshte kanionit te lumit ndodhet Ura e mullirit te Totes, nje ure e vjeter prej guri e ndert

 • Turizmi malor, ofertat ne Razme, Vermosh e Theth

  Pikat me veriore te vendit edhe kete vit kane nisur te frekuentohen. Freskia, qetesia, por me teper bukurite qe ato ofrojne per te gjithe vizitoret jane terheqese per nje numer te larte njerezish. Ujevarat, shpellat, lumenjte jane vetem disa nga ato çka natyra u ka falur ketyre vendeve

 • Turizmi shqiptar dhe edukimi profesional

  Problematika e turizmit po ze gjithnje e me shume vend ne debatet ne media keto dy vitet e fundit, si pasoje e rritjes se numrit te turisteve nga Kosova dhe e rritjes se ndikimit te saj ne ekonomine shqiptare.

 • Promovohet ne Torino turizmi Shqiptar

  Projekti "Të Rinjtë e Rrugës Egnatia" Shqipëria do te ketë këtë vit zyrën e saj të parë të promovimit turistik jashtë kufijve të vendit. Kjo do të bëhet e mundur falë një nisme të Shoqatës Kulturore Italo-Shqiptare Vatra, përfaqësuese e bashkësisë Shqiptare të Torinos.

 • Turizmi shqiptar dhe ndërtimet me leje e pa leje

  Nuk do të zbuloj asgjë të re nëse konstatoi se veprimet tona me ndërtime pa leje dhe në të shumtën e rasteve edhe me leje, po i dëmtojnë me të madhe zonat turistike si në bregdetin shqiptar në Shqipëri ashtu edhe në zonat malore të Kosovës.

 • Segmentet e turizmit

  15 vite më parë
  Segmentet e turizmit

  Perkatesisht turizmi prane detit i perqendruar ne perendim te vendit dhe veçanerisht ne Velipoje, Shen Gjin, Durres, Vlore, Riviere dhe Sarande, Ksamili eshte mese i frekuentuar. Keto qytete ofrojne dhe nje numer te madh sherbimesh, hotele dhe restorante, duke terhequr vitet e fundit vemendjen e turisteve te huaja. Turizmi i parqeve turistike

 • 10 Hotelet me te mira Shqiptare

  Hotel Adriatik, Tropical Resort, Hotel Butrinti, Rapos Resort Hotel etj , ane nder hotelet me te mira ne Rivieren Shqipare per cdo qytet Bregdetar.

 • Arsyet per te bere pushimet ne Shqiperi:

  Shqiparet jane popull me gusto ne shume drejtime nje nga drejtimet eshte edhe pushimet (fatkeqsisht vetem ato te veres),sepse ne dimer vetem 3 dite marrin. Jane njerez praktik vishen bukur kur shkojne me pushime marrin ushqim me vete, vene ne grup dhe bejne llogarite se sa here jane lare ne det ose ne pishina dhe se sa dite bejne plazh gjate veres.

 • Cfare mund te vizitoni ne Sarande

  Butrinti ndodhet 15 km larg qytetit të Sarandës, arrihet me çdo lloj automjeti privat funksionon dhe një linjë autobuzi e Bashkisë së Sarandës, kalon kanalin e Çukës rruga është shumë e mirë e parametrave bashkëkohore dhe mund të lëvizet lirshëm, kujdes duhet pasur vetëm në periudhën prill-maj-qershor rruga është e mbingarkuar vecanërisht fundjava me makina janë nxënës d

 • Agjensi Turistike

  15 vite më parë
  Agjensi Turistike

  Me hapjen e sezonit turistik ne shqiperi per tu ardhur ne ndihme pushuesve po japim informacion per keto agjeci vendndodhjen e tyre

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama