Pasi shkëlqeu në Prishtinë duke e vallëzuar “Vallen e Rugovës”, këngëtarja më e mirë në botë që është shqiptare, Rita Ora, ka performuar sonte edhe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Brit Awards”.

E në këtë performancë që është mbajtur në Londër, ajo ka bërë atë që askush nuk e ka bërë. Ka vendosur që të befasojë të gjithë botën me hitin e njohur botëror, “Qou Adeeeeem” e kënduar me pre nga sopranoja Shkurte Fejza.

Rita Ora ka ndezur atmosferën në Brit Awards duke e kënduar këngën “Qou Adem” të cilën e ka kënduar në bashkëpunim me One Direction.

” Mora fjal mora fjal e mora vargun, Mora qarkun me i thur kang, Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj, Ti kendoj Adem Jasharit ti këndoj, Tash sa vjet tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet, Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet, Tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet”, ka thënë Rita Ora.

Më pas ajo ka vazhduar të këndoj me të gjithë publikun “Çohu Adem çohu po te thon zogjt e malit dhe bilbilat, çohu Adem, Po thone lulet trendafilat, çohu Adem, Po thone kanget tonve trimave, çohu Adem, Çohu shpejt çohu shpejt mos rri tek varri, Thote nan lokja çohu se mjaft, Ta flladiti ballin toka, çohu se ty, te kërkon e tan’ Kosova ty Adem”.

“Mora fjal mora fjal e mora vargun, Mora qarkun me i thurr kang, Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj, Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj, E t’i them , E t’i them se gjaku i tij eshte vete liria, Qe ka ardh, Ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri, Ia flladiti ballin trimit ia flladit”, ka thënë Rita Ora.