Ministria e Mbrojtjes interesohet per zjarrin, por publikon pa u shqetesuar Parcela me Kanabis.

Nga Saimir Kola.

Qe gazetaria e terrenit ka marre fund me kohe, kjo eshte dicka e dukshme nga te gjithe, po qe eshte zhdukur edhe instikti i gazetarit, njeriut kurioz dhe dyshues kete po e shohim cdo dite. Po sjell ne vemendje dy ngjarje te kesaj jave.

1 – Shpallja e arrestit per dy te vdekur. Argumenti i SPAK: Po kryenim hetime ne fshehtesi ndaj nuk njoftuam instancat per te marre info….

Mire, si ka mindesi qe asnje gazetar nuk e pyeti kete derdimenin: Zoteri si e keni hetuar ne menyre te fshehte nje person te vdekur?…

2 – Zjarret ne Mirdite. Ministria e Mbrojtjes, genjeu kur tha se i ka vene flaket nen kontroll. Nuk po ia quajme kete, po per te na treguar aksionin nga ajri publikoi nje video te filmuar nga pilotet. Si ka mundesi qe asnje gazetar nuk e shikoi me vemendje videon, nuk i dha rendesi fare. Foto ne kete shenim eshte shkeputur nga video e shperndare nga Ministria e Mbrojtjes dhe ka nje detaj interesant. Per kete detaj dikush duhet te jape nje pergjigje…

Teksti u shkeput nga “FB. Saimir Kola”