Djegia e mandateve/ Sekretari i Përgjithshëm i PD tregon bisedat me ndërkombëtarët. –

18/02/2019

Siç duket vendimi i opozitës për të djegur mandatet nuk është marrë pa pyetur dhe ndërkombëtarët. Sekretari i ri i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në Opinion se: “I gjithë aksioni opozitar është bërë në konsultim me partnerët ndërkombëtare. Sepse nuk mund të ketë… Ne nuk pretendojmë të integrohemi në Afrikë, por në BE. BE ka një kusht themeleor që këkron zgjedhje të lira dhe të ndershme”

Por me këtë vendim a rrezikohet një përplasje sociale?

E sigurt është që i gjithë populli është i bashkuar për të mbrojutur demokracinë. Qytetarët e ndershëm dhe të lirë këkrojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme, vetëm ashtu qeveria …Ne jemi të gatshëm të mbrojmë me çdo cmimim demokracinë. Hapin e parë e kemi marrë…

/Agjensia e Lajmeve Sot News/