Si mund te kujdesimi per femijet?

Mbrojtja e fëmijëve të shmangur të ftohtë:

    Në të ftohtë, fëmijët duhet të veshin rroba shtresat e ata duhet am.Tre hat hollë dhe të lehta leshi, doreza, veshje të ftohtë i papërshkueshëm nga uji, dhe këpucë. Veshja duhet të jetë mbajtur ata të thatë. Rrobat Klasa jashtë pëlhura duhet të trashë dhe anti-era për të shmangur humbjen e temperaturën e trupit, nga era. Kujdestarët duhet të kontrolloni duart e tyre dhe këmbët e fëmijës çdo 15 minuta pasi ato luajtur jashtë në të ftohtë për t'u siguruar që ato janë mbajtur të ngrohtë dhe trup mesatar thuong.Nhung më të mirë për fëmijët të mos luajnë jashtë kur dielli Masa e papritur e ftohtë në qoftë se ata nuk kanë veshje të përshtatshme.

    Mbrojtja e fëmijëve të shmangur të ngrohjes:

    Kur dielli të nxehtë të dendur mund të jenë të rrezikshme për fëmijët është shumë i ftohtë si qiell. Kur luan jashtë në të ngrohtë, fëmijët duhet të mbajnë të lehta pambuku të pakta. Cool Drink, sidomos lloji i ujit më pak sheqer diabetik mund të ndihmonin gjithashtu temperaturën e trupit, të rehatshme.
    Në temperatura 80 F ose më pak janë konsideruar si të rehatshme dhe të sigurt për fëmijët luajnë jashtë.
    Kur temperatura 80 F 90 F të thotë se fëmijët duhet të shënohet kur aktivitete në natyrë, dhe koha duhet të jetë i kufizuar.
    Nga emërtim vetëm kur temperatura është mbi 90 F është për fëmijët nuk duhet të luajnë jashtë.

    Mbrojtja e fëmijëve të shmangur dielli:

    Newborn baby (deri në 12 muaj) duhet të shmangin sa më shumë që dielli të jetë e mundur gjatë këtij viti të parë. Lëkurës strehuar fëmijë të rinj me kapele dielli mbulon, këmisha pambuku të gjata dhe pantallona sleeves. Duke përdorur materiale me një personalitet të lartë ose endacak fëmijën me tendë të mbulojë për të shmangur dielli për fëmijën tuaj. Fëmijët mund të aplikoni një shtresë e hollë sunscreen, anti-lagështi dhe ekspozimit të ujit në lëkurë jashtë sipërfaqe, dhe duart jashtë. Çerdhe strehuar në ditët me re apo lagështirë, rrezet e diellit mund të jetë e fortë si projeksion në ditët me diell.
    Inkurajimi i fëmijëve më të vjetër për të luajtur në hije gjatë orëve më të nxehta me diell gjatë ditës (në mes 10-4) skaj i gjerë dhe këmishë të gjatë eksponenciale-sleeved do të ndihmuar në mbrojtjen e fëmijëve të shmangur rrezet e diellit të ndritshme Chang nga dielli, por koha për fëmijët të luajnë jashtë janë të kufizuara. Nuk ram dielli Çfarë është e shëndetshme në të gjitha. Ram dielli si një shenjë e lëndimit të lëkurës nga rrezet shkatërruese të diellit, madje edhe në fëmijët pa shenja të lëkurës në zjarr.

    Mbroni fëmijët nga atmosfera nuk është e shëndoshë:

    Nganjëherë situata ndryshoi në mënyrë dramatike e motit si atmosfera nuk është e mirë (të tilla si të përzier me mjegull tymi) mund të shkaktojë një ndikim të madh në shëndetin e fëmijëve, sidomos fëmijët e kanë të vështirë të të problemeve të frymëmarrjes si astma. Profesionistë ose autoritetet lokale shëndetësore do lirimin gazit ozonit në qiell apo situata e kredisë është atmosfera nuk është e mirë do. Në çdo kohë, fëmijët kanë frymëmarrje të vështirë, nuk është lejuar të luajnë jashtë.

    Mbrojtja e fëmijëve të shmangur zvarraniket:

    Fëmijët janë kërkuar për të shmangur zvarraniket zvarraniket mbrojtur sepse janë burim i prodhimit të germs salmonelës kategori më të mirë, të çojnë në salmonellones dëshmi apo infeksion salmonelës. Simptomet e infektimit salmonelës përfshijnë diarre, të vjella, temperaturë dhe dhimbje barku ishin, dhe në disa raste të rrezikuar mund të çojë në shtrimin në spital.
    Nëse ndonjë kujdestari të fëmijës janë të zvarranikëve, ata duhet të përputhet me udhëzimet e mëposhtme:
    * Ne nuk janë të lejuar të ecin lirshëm jashtë.
    * Ata duhet të mbahen larg nga kuzhina ku n?c gatim dhe për të shmangur ndotjen.
    * Kuzhine Bath nuk është përdorur për larje të larë enët hahet, stilolapsa ose pajisje të tjera për ta.
    * Duhet të ndiqni dorë duhur larje teknika. Kush më preku mbi ata që gjithmonë të larë duart tuaj të pastër me sapun dhe ujë tërësisht pas kontakt me trupin ose kafaze e tyre.
    * Fëmijët duhet të jetë larg nga dyshemeja ose vende të tjera ku kafshët janë vetëm nëpër vende që do të lahen pastër dhe dezinfektoj.
    * Fëmijët duhet të lajë duart plotësisht dhe çdo rajon të trupit që ne e ekspozuar kafshë pa qëllim.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama