Rissoto me Karkaleca

Rissoto me Karkaleca
Perberesit per 4 persona:

300 gr Oriz te thjeshte
400 gr Karkaleca te pastruar
Lenge peshku (brodo peshku)
Hudra te grira
Vaj ulliri
Majdanoz
Nje kuti pana
Krime sipas deshires ose shijes
Piper

Ne nje tigan nxehim vajin e ullirit me pak hudhra. Hedhim karkalecat dhe i skuqim pak dhe me pas i hedhim orizin. Shtojme 2-3 luge pana, e mbulojme me lengun e peshkut dhe i leme te ziejne duke shtuar vazhdimish lenge peshku dhe duke i trazuar me luge druri. Zierjen e vazhdojme deri sa te zieje orizi. Me pas e ndajme ne pjata duke pasur kujdes, qe te mos e leme te thahet. Pjata eshte gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama