Mashurka të ziera

Mashurkat, sipas dëshirës, mund të kaurdisen në tigan me gjalpë. Në këtë rast është më mirë të zihen të tëra dhe pastaj të priten për së gjati. U hidhet kripë, piper, majdanoz dhe kopër e grirë hollë. Për 4-5 persona duhen: mashurka 1 kg, gjalpë 2 lugë gjelle, kripë, piper, majdanoz e kopër.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama