Pergatitja e Brodo te peshkut

Likuid Brodo ka ne baze te perberjes se saj peshkun per minestre dhe supa me oriz.

Perberesit jane:
-Peshku icilësise se dyte  , 1 kg
-Qepë , 100g
-Presh, 100g
-Selino
-Karrota
-Dafine
-Verë e bardhë e thatë, 1 filxhan
-Ujit, 3 litra
-Kripe

1. Pastroheni peshkun me kujdes dhe hiqni luspat e tij.
2. Me pas ne nje tenxhere me dimensione mesatare hidheni peshkun ne uji te kripur vendosni kapakun dhe e ziejme ngadale.
3. Hedhim ne tenxhere perimet dhe veren dhe i lini te ziejne per rreth 45 minuta.

Hidheni ne pjata dhe shijoni Brodon e Peshkut

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama