Eneda Tarifa, fituesja e Kënga Magjike

Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të këngës moderne është Eneda Tarifa, me këngën “Ma zgjat dorën”. Fituesja e Kënga Magjike u vendos nga publiku, juria dhe votimi i artistëve për njëri tjetrin. “Ju falenderoj nga zemra për të gjithë suportin e vazhdueshëm që i keni bërë këngës, suportin profesional, suportin […]

shqiperia on December 8, 2019

Qeveria të japë llogari për vdekjen e 24 banorëve në Thumanë

– 05/12/19 mapo.al PD ka nisur mbledhjen e informacioneve lidhur me shembjen e dy pallateve në Thumanë nga tërmeti i të martës së kaluar. Në një njoftim të shpërndarë për mediat PD akuzon Qeverinë dhe Bashkinë e Krujës se kanë heshtur përballë dëmtimeve të dy pallateve shembja e të cilave shkaktoi vdekjen e 24 personave. […]

Kurt Farka on December 6, 2019
Featured Eneda Tarifa, fituesja e Kënga Magjike