Protestuesit ulen në rrugë përpara Kryeministrisë, asnjë kordon policie në institucionin e kreut të qeverisë

8 Gusht 2022. Protestuesit për ngjarjen e rëndë të Himarës ku humbi jetën Jonada Avdia, janë zhvendosur përpara Kryeministrisë. Një pjesë e protestuesve janë ulur në rrugë ndërsa një pjesë tjetër në shkallët e Kryeministrisë. Ashtu si dhe në protestën e parë, në Kryeministri nuk ka një kordon policie për të mbrojtur institucionin e kreut […]

Kurt Farka on August 8, 2022

E financuar nga emigrantët e zonës, rikonstruktohet kisha 125 vjeçare në Tropojë

 7 Gusht 2022 Përfundimi i rikonstruksionit të kishës 125 vjeçare solli festë në Curraj të Epërm. Objekti i kultit me vlera të rralla historike e kulturore që ndodhet në zemër të fshatit është ndërtuar në vitin 1897 Rikonstruksionin e mundësuan emigrantët që nuk i kanë harruar rrënjët e tyre. “Kjo është një punë e sponsorizuar […]

Kurt Farka on August 8, 2022

Presidenti Bajram Begaj zgjedh skuadrën e tij. Zbardhen emrat e parë, nga ish-kryetari i KQZ-së tek 2 gazetaret e njohura

7 Gusht 2022 Ish-kryetari i KQZ-së, Klement Zguri do të jetë këshilltari ligjor i Presidentit të Republikës, Bajram Begaj. Ky ka qenë një nga emërimet e para që ka bërë kreu i shtetit, i cili po formon skuadrën e tij këshilluese për mandatin e tij 5-vjeçar. Presidenca ende nuk i ka publikuar përzgjedhjet e Begajt, […]

Kurt Farka on August 7, 2022
Featured Protestuesit ulen në rrugë përpara Kryeministrisë, asnjë kordon policie në institucionin e kreut të qeverisë